Jak zabalit zboží na paletu | Eobaly.cz

POSLEDNÍ EXPEDICE zboží v letošním roce proběhne 20. prosince, a to u objednávek přijatých do 13:00 h. Zboží objednané po tomto termínu vám odešleme nejdříve 2. ledna.zobrazit méně

zobrazit více

Jak zabalit zboží na paletu

Zasílat zboží na paletě ať už hromadně nebo jednotlivě je levným a efektivním způsobem přepravy. Proto ho také používá mnoho firem z průmyslu, velkoobchodu i větších e-shopů. Aby však doprava proběhla úspěšně a rychle, je dobré dodržovat několik jednoduchých zásad, které si popíšeme.

1. Používejte vhodný typ palety

Klasická EUROPALETA:

Další typy palet:

Vyberte si paletu nejvhodnější pro váš typ přepravy
Nejrozšířenější EUROPALETY nejsou vždy nejvhodnější. Palety INKA a palety z nasávané kartonáže odpovídají normě ISPM 15 pro ochranu před škůdci a díky tomu se nemusejí dodatečně ošetřovat při exportu do zemí, které to vyžaduji. Jsou tedy ideální pro exportní balení, Palety z nasávané kartonáže jsou vyráběny ze 100% recyklovaných surovin a jsou velmi lehké při zachování dostatečné nosnosti. Výborně se hodí například pro leteckou přepravu.

Palety INKA

Palety z nasávané kartonáže

Plastové palety

2. Seznamte se s riziky přepravy k Vašim zákazníkům

Informujte se u Vašeho přepravce, jakým rizikům bude Vaše paleta při přepravě čelit. Použijte takové obaly a způsob balení, aby se minimalizovala rizika poškození nákladu.

Obvyklá přepravní rizika pro vnitrostátní paletovou dopravu:

3. Pro stohování použijte vhodné krabice,
celou paletu zpevněte hranami a proložkami

Kartonové krabice musí být dostatečně pevné, aby vydržely stohování na sebe. Ve spodní řadě musí udržet váhu obalů a zboží v krabicích nad nimi.

Vždy doporučujeme používat papírové hrany a proložky, které výrazně zpevní celou paletovou jednotku a značně zvýší celkovou váhu, kterou lze stohovat na sebe.

4. Paletovou jednotku vždy formujte do pravidelného tvaru

5. Celou paletu zpevněte stretch fólií

Stretch fólie zpevní celou paletu se zbožím a poskytne ji ochranu před nečistotami a částečně i před vlhkostí.

6. Pro těžší zboží použijte i vázací pásku

Pomocí vázací pásky bezpečně připevníte balené zboží k paletě. Doporučujeme ji používat především pro težší zásilky a tvarově členité produkty. Nejčastěji se používá PP nebo PES (textilní) vázací páska, pro velmi těžké paletové jednotky je vhodná PET nebo ocelová vázací páska.

Obaly a obalové prostředky popsané v článku: