Dřevitá vlna

Zrušit vybrané parametry

Dřevitá vlna - dřevitá výplň se používá jako výplňový a fixační materiál do obalů, jako podestýlka pro zvířata i v zahradnictví.

Dřevitá vlna ochrání křehké zboží (např. porcelán, sklo, keramika, apod.) před rozbitím při přepravě. Dřevitou vlnu lze použít i pro balení těžkých a objemných předmětů. Pro svůj přírodní vzhled je vhodná také pro dekorativní balení. Jedná se o ekologický produkt bez chemických přísad.

Dřevitá vlna se také často používá jako podestýlka pro zvířata. Vlna je bezprašná, nezpůsobuje alergie a dobře odvádí vlhkost. Své využití nachází i v zemědělství jako podkladový materiál pro plodiny, například jahody

Dřevitá vlna je dodávaná lisovaná v balících na paletě nebo zabalená v rašlových pytlích.

Balte ekologicky s naší novinkou!

Balte ekologicky s naší novinkou!
Zrušit vybrané parametry
 • Dřevitá vlna - standardní lisovaná v balíku

  SLEVA až -25%
  Ekologický obal
  od 548 Kč
  od 662 Kč
  Do 5 dní
  1 varianta
 • Dřevitá vlna - jemný řez v rašlovém pytli 120 l

  SLEVA až -20%
  novinka
  Ekologický obal
  od 324 Kč
  od 392 Kč
  Skladem
  1 varianta
Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám

Dřevitá vlna

Výroba dřevité vlny

Dřevitá vlna se vyrábí hoblováním špalíků měkkého dřeva, nejčastěji tedy smrku a borovice, někdy však také lípy, olše nebo břízy. Výsledkem jsou proužky (hobliny) dlouhé přibližně 30 – 50 cm, dle typu vlny široké obvykle 1,5 – 5 mm o tloušťce přibližně od 0,1 do 0,3 mm. Dřevitá vlna je následně zbavena nečistot a lisuje se do balíků nebo se plní do rašlových pytlů, bez jakékoliv dalšího chemického ošetření.
Vlna není dodatečně sušena, proto je třeba počítat se zbytkovou vlhkostí obsaženou ve dřevě. Vlhkost z balíku po rozdělání relativně rychle mizí. Díky zbytkové vlhkosti je i hmotnost balíku proměnlivá nicméně objem/množství vlny zůstává stejné.

Recyklace dřevité vlny

Jedná se o 100% přírodní produkt bez jakýchkoliv chemických přísad. Může se proto dále využít např. na zahradě nebo v chovatelství či vyhodit na kompost. Nic nezkazíte ani likvidací do směsného odpadu. Dřevitá vlna nijak dále nezatíží životní prostředí, je vyráběna z obnovitelného dřeva.