Strečové fólie | stretch fólie

Zrušit vybrané parametry

Nabízíme široký sortiment strečových fólií. Všechny strečové fólie máme skladem, doručujeme do druhého pracovního dne. Jedná se o stahovací fólie pro strojní i ruční použití. Stretch fólie se nejčastěji používají na ovinovaní palet s nákladem, samostatných zásilek nebo zavazadel.

🚚 Strečové fólie k vám doručíme do druhého dne!

Typy strečových fólií 

Více o typech strečových fólií

Nabízíme stretch fólie pro ruční ovinování i strojní stretch fólie pro použití do ovinovacích strojů. V sortimentu máme klasické strečové fólie o tloušťkách 17, 20 a 23 mikronů i NANO stretch fólie o tloušťkách 5, 10, 12 a 15 mikronů. Tento typ fólií dosahuje obdobných vlastností jako standardní fólie při využití menšího množství materiálu. U fólií vždy uvádíme garantovaný minimální návin. 

S NANO fóliemi ostrečujete více

Vyzkoušejte vylepšené fólie NANO stretch. Jsou tenčí ale stejně pevné jako klasické fólie. Ušetříte a budete balit udržitelněji. Více informací naleznete v našem článku nebo videu o strojním ovinování. 

Zrušit vybrané parametry
Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám.

Strečové fólie PREMIUM

Fólie řady PREMIUM se vyznačují nízkou příměsí recyklátů a garantovaným návinem. Nabízíme je ve více barevných provedeních pro označení zásilek a zachování diskrétnosti

Strečové fólie NANO

Fólie řady NANO jsou vyrobeny unikátním technologickým postupem, který i přes nízkou tloušťku zajišťuje vysokou odolnost proti protržení. Zároveň umožňují snížení spotřeby materiálu na zabalení jedné paletové zásilky proti běžným fóliím.

Ekologické stretch fólie

Nabízíme také fólie s příměsí recyklátů minimálně 30%, s funkčně zcela srovnatelnými vlastnostmi, jako u ostatních stretch fólií. Ideální řešení, pokud je pro vás ekologie prioritou.

Strečové fólie dle typu užití a tloušťky materiálu

Nejběžněji používané tloušťky jsou 17, 20 a 23 mikronů (1mm = 1000 mikronů). Čím tlustší fólie, tím větší pevnost.

  • Pro lehké zboží postačí levnější stretch fólie 17 mikronů. Pokud potřebujte zboží pouze ochránit před nečistotami a vlhkostí vyzkoušejte fólii o 12 mikronech
  • Nejběžnější tloušťkou stretch fólií je 20 mikronů, tedy 0,02 mm. Pro svou univerzálnost nacházejí široké možnosti využití. Zabalíte do ní plastové výrobky, lehčí produkty strojírenství, elektroniku, knihy, nebo tiskoviny.
  • Pro těžké zboží a palety doporučujeme použít tloušťku strečové fólie 23 mikronů. Běžně se užívá pro balení nápojů, strojírenských produktů, stavebních materiálů, sypkých směsí, krmiv, osiva apod.
  • NANO strech fólie dosahují obdobných vlastností jako výše zmíněné fólie ačkoliv jsou tenčí. Jejich výhodou je menší množství použitého materiálu. Proto se jedná o ekologicky příznivější variantu fólií

Více se dozvíte v článku, jak vybrat strečovou fólii, nebo jak balit se strečovou fólií a "NANO stretch zabalí více a stojí méně." Pro pohodlnou manipulaci doporučujeme využít odvíječe strečových fólií. Díky nim docílíte výrazného urychlení práce.

Barvy stretch fólií

  • Transparentní (průhledná) fólie je nejpoužívanější variantou. Používá se pro balení palet i jednotlivých zásilek. Je průhledná, umožnuje proto vizuální kontrolu baleného zboží.
  • Černá fólie zajišťuje diskrétnost zásilky. Je neprůhledná, proto omezuje riziko vykradení paletové jednotky nebo balíku.
  • Barevné stretch fólie - modrá a bílá. Jsou téměř neprůhledné. Umožnují barevně označit jednotlivé zásilky. Často se používají pro barevné odlišení zásilek z marketingových důvodů.

Často kladené otázky ke strečovým fóliím

Jaký je rozdíl mezi ruční a strojní strečovou fólií?

Ruční strečová fólie se používá k ručnímu balení produktů. Strojní strečová fólie se používá s balicími stroji pro automatizované balení. Strojní stretch fólie mají obvykle větší návin než ruční a jsou proto nevhodné pro manuální manipulaci z důvodu vysoké hmotnosti.

Co je to průtažnost stretch fólie?

Průtažnost stretch fólie udává o kolik je možné fólii předepnout během aplikace. Např. průtažnost 250% značí,
že z 1 m fólie lze získat 3,5 m pro obalení zboží.

strečová fólie - průtažnost

Jak správně skladovat strečovou fólii?

Strečovou fólii skladujte na chladném a suchém místě, chráněnou před přímým slunečním zářením.

Jaké jsou ekologické alternativy strečové fólie?

Existuje několik ekologických alternativ běžné strečové fólie. NANO stretch fólie mají výborné vlastnosti při použití menšího množství materiálu. Proto vzniká méně odpadu a mají i menší uhlíkovou stopu proti běžným fóliím. Stretch fólie s příměsí recyklátů obsahují menší množství primárního materiálu (polyetylénu), proto přispívají k ekologickému nakládání s obaly.

Nabízíte také odvíječe strečové fólie?

Ano, v sortimentu máme jak jednoduché ruční odvíječe stretch fólií, tak automatické ovinovací stroje, které se používají především pro ovinování paletových jednotek.

Mohu si objednat vzorek strečové fólie?

Ano, u většiny produktů nabízíme možnost objednání vzorku. Více informací na tel. tel.: +420 499 979 797
nebo e-mailu automatizace@servisbal.cz