Zásilkové obaly se slevou -30%. Akce platí jen do 5. srpna. zobrazit méně ZJISTIT VÍCE

zobrazit více ZJISTIT VÍCE

Ušetřete na fóliích: NANO stretch zabalí více a stojí méně

Vyzkoušejte naší novinku: NANO stretch fólie ruční a strojní. Jedná se o obalové materiály, které se vyrábějí inovativním způsobem z několika vrstev polyethylenu (LLDPE). Tím se liší od klasických stretch fólií. Vzniká tak fólie, která ačkoliv je tenčí, má vlastnosti srovnatelné s fólemi tlustšími. Ve výsledku je jedné roli navinuto mnohem více materiálu a díky tomu "vydrží" o dost déle. Stručně a jasně: za menší náklady zabalíte více zboží. Výhod je však mnohem více. Pojďme se proto na NANO stretch podívat podrobněji.

Stretch přímo od výrobce

Podařilo se nám navázat partnerství přímo s výrobcem v Asii. Jedná se o renomovanou firmu, dodávající zákazníkům z mnoha odvětvích v Evropě, kde má také své vývojové a školící centrum, i jinde po celém světě. Stretch fólie od výrobce odebíráme ve velkém a bez prostředníka. Díky tomu je zde na Eobalech můžeme nabídnout za velmi výhodných podmínek pro naše zákazníky.


obr.: akcelerační plošina pro testování fólií ve vývojovém centru dodavatele

Výhody NANO stretch fólie

1. Je tenčí než běžná fólie, pevnostně však zcela srovnatelná.

Příklad: NANO stretch fólie MaxStretch Green s 30% podílem recyklátu i klasická NANO stretch fólie obě o tloušťce 15 mikronů, mají vlastnosti jako standardní ruční fólie o tloušťce 23 mikronů.

2. Pro zabalení zásilky lze použít méně fólie, díky tomu se sníží náklady na balení

3. Vysoká odolnost proti propíchnutí a roztržení

4. Vysoká průtažnost fólií v ručním i strojním provedení

Příklad: Průtažnost stretch fólie udává o kolik je možné fólii předepnout během aplikace. Např. průtažnost 250% značí, že z 1 m fólie lze získat 3,5 m pro obalení zboží.

5. Ekologické fólie: díky menší spotřebě materiálu a variantám fólií s vysokým podílem recyklátů


obr.: porovnání smotaných 15 m NANO stretch fólie a standardní fólie. Obě fólie mají velmi podobné vlastnosti. 
Pro výrobu NANO stretch bylo spotřebováno méně materiálu, proto je levnější a produkuje i méně odpadu.

Proč se NANO stretch vyplatí používat

► Protože balení vyjde celkově levněji. Jeden metr NANO stretch fólie je až o 50% levnější než jeden metr "klasické" stretch. Důvodem je menší množství materiálu díky menší tloušťce fólie a dokonale technologicky zvládnutý výrobní postup.

Pozn.: Cenu zde porovnáváme dle návinu. Díky menší tloušťce lze na jednu roli navinout více fólie. Pokud porovnáme cenu za roli, může zdánlivě vycházet NANO stretch dráž, lze s ní však zabalit dvojnásobně i více paletových jednotek nebo zásilek.

Cena za 1 m fólie:
NANO stretch 12 mikronů = 0,575 Kč/m
standardní stretch 20 mikronů = 1,17 Kč/m

► Protože je balení více ekologické. Na zabalení se spotřebuje méně materiálu a to je šetrnější k životnímu prostředí. Zároveň se tím snižuje uhlíková stopa vašeho podnikání.

Náš TIP: ekologickými premianty jsou fólie s vyšším podílem recyklátů. Nabízíme je ve verzích určených pro ruční i strojní ovinování.

► Protože je zásilka s NANO fóliemi více odolná proti perforaci (propíchnutí fólie). Fólie jsou díky technologickému postupu výroby více odolné proti perforacím například ostrými hranami a rohy dalších zásilek.


obr.: NANO stretch fólie jsou velmi odolné proti perforaci (propíchnutí)

NANO stretch fólie pro strojní ovinování 

► Protože se obzvlášť hodí pro strojní ovinování díky vysoké průtažnosti. Kvalitní automatické ovinovačky jsou vybaveny klíčovou funkcí předepínání. To umožňuje optimální napnutí fólie a tím i její úsporu.

Protože mají větší návin a díky tomu "vydrží déle".

 

 

Kde se vzal název "NANO"

Jedná se o obchodní označení stretch fólií, které byly vyrobeny stejným technologickým postupem, tedy z několika vrstev LLDPE. Název usnadňuje zákazníkům orientaci v různých druzích stretch fólií. Pokud naleznete fólie s označením NANO u konkurence, pravděpodobně se bude jednat o naprosto odlišný výrobek s jinými vlastnostmi a od jiného dodavatele.

Sháníte klasickou fólii? Vyzkoušejte naši strečovou fólii s garantovaným návinem.

Fólie zmíněné v článku: