Aktuálně expedujeme do druhého pracovního dne. Osobní odběry jsou stále dočasně zrušené. Děkujeme za pochopení.zobrazit méně

zobrazit více

Jak zabalit zboží na paletu

Zasílat zboží na paletě ať už hromadně nebo jednotlivě je levným a efektivním způsobem přepravy. Proto ho také používá mnoho firem z průmyslu, velkoobchodu i větších e-shopů. Aby však doprava proběhla úspěšně a rychle, je dobré dodržovat několik jednoduchých zásad, které si popíšeme.

1. Používejte vhodný typ palety

Klasická EUROPALETA:

Další typy palet:

Palety INKA

Palety z nasávané kartonáže

Plastové palety

Vyberte si paletu nejvhodnější pro Vás typ přepravy

Nejrozšířenější EUROPALETY nejsou vždy nejvhodnější. Palety INKA a palety z nasávané kartonáže odpovídají normě ISPM 15 pro ochranu před škůdci a díky tomu se nemusejí dodatečně ošetřovat při exportu do zemí, které to vyžaduji. Jsou tedy ideální pro exportní balení, Palety z nasávané kartonáže jsou vyráběny ze 100% recyklovaných surovin a jsou velmi lehké při zachování dostatečné nosnosti. Výborně se hodí například pro leteckou přepravu.

2. Seznamte se s riziky přepravy k Vašim zákazníkům

Informujte se u Vašeho přepravce, jakým rizikům bude Vaše paleta při přepravě čelit. Použijte takové obaly a způsob balení, aby se minimalizovala rizika poškození nákladu.

Obvyklá přepravní rizika pro vnitrostátní paletovou dopravu:

3. Pro stohování použijte vhodné krabice,
celou paletu zpevněte hranami a proložkami

Kartonové krabice musí být dostatečně pevné, aby vydržely stohování na sebe. Ve spodní řadě musí udržet váhu obalů a zboží v krabicích nad nimi.

Vždy doporučujeme používat papírové hrany a proložky, které výrazně zpevní celou paletovou jednotku a značně zvýší celkovou váhu, kterou lze stohovat na sebe.

4. Paletovou jednotku vždy formujte do pravidelného tvaru

5. Celou paletu zpevněte stretch fólií

Stretch fólie zpevní celou paletu se zbožím a poskytne ji ochranu před nečistotami a částečně i před vlhkostí.

6. Pro těžší zboží použijte i vázací pásku

Pomocí vázací pásky bezpečně připevníte balené zboží k paletě. Doporučujeme ji používat především pro težší zásilky a tvarově členité produkty. Nejčastěji se používá PP nebo PES (textilní) vázací páska, pro velmi těžké paletové jednotky je vhodná PET nebo ocelová vázací páska.

Obaly a obalové prostředky popsané v článku: