Vážení zákazníci, z preventivních důvodů bude od čtvrtka 29.10.2020 dočasně zrušen osobní odběr. Děkujeme za pochopení.zobrazit méně

zobrazit více ZJISTIT VÍCE

Balte ekologicky s Eobaly

Nabízíme velké množství obalů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Protože o tématu ekologických obalů koluje řada mýtů a polopravd, nabízíme několik možností jak SKUTEČNĚ balit tak, aby zátěž pro životní prostředí byla co nejmenší či dokonce nulová.

4 principy ekologického balení

Považujeme za důležité při balení dodržovat tyto čtyři základní principy. Nabízíme velké množství obalů, které splňují jeden nebo více těchto principů.

1. Recyklace

  • V čem spočívá: vybírejte si obaly, které se dají snadno recyklovat. Nejlépe, pokud je celý obal včetně výplní složen z jednoho druhu materiálu.
  • Naše doporučení: používejte hlavně vlnitou lepenku a papír. Dají se recyklovat až 9x. I pokud nejsou recyklovány, sami se rozloží bez negativního vlivu na životní prostředí.

Příklad jednodruhového obalu a ekologických fixací:

 

Naše nejžádanější ekologické výplně:

2. Nahrazení (některých) materiálů

  • V čem spočívá: ke spoustě materiálů již dnes existuje jejich ekologická varianta.
  • Naše doporučení: nahrazujte plast papírem, který se snadno recykluje.

Příklad nahrazení obalů ekologickou variantou:

3. Omezení spotřeby obalového materiálu

  • V čem spočívá: nepřepravujte v obalech vzduch. Vybírejte si obaly, které rozměrově co nejvíce odpovídají balenému zboží nebo si nechte vyrobit obal na míru (na zakázku) balenému produktu. Pak máte jistotu, že se využije optimální (minimální) množství obalového materiálu. Vždy však myslete na ochranu zásilky před poškozením během přepravy. Proto používejte obaly z kvalitních materiálů a dostatek výplňových materiálů.
  • Naše doporučení: vyberte si z našeho obrovského množství rozměrů obalů.

a) Vybírejte pečlivě obal, který je rozměrově nejvíce podobný balenému zboží.
b) Používejte výškově nastavitelné obaly.
c) Nechte si od nás vyrobit obal na mírů Vašemu zboží

 
 

Příklad výškově nastavitelných obalů:

4. Opakované použití obalů

  • V čem spočívá: pokud je to možné používejte obaly více než jednou. Možností jsou např. vícecestné obaly nebo krabice umožňující zpětnou rozesílku (pro vrácení zboží z důvodu reklamace nebo nákupu nesprávné velikosti).
  • Naše doporučení: vybírejte z našich poštovních obalů které jsou opatřeny dvěmi lepicími páskami pro opakované použití.

Příklady opakovaně použitelných obalů:

Obaly popsané v článku: