Zásilkové obaly se slevou -30%. Akce platí jen do 5. srpna. zobrazit méně ZJISTIT VÍCE

zobrazit více ZJISTIT VÍCE

Hedvábný papír dodá obalu luxusní vzhled. Návod a video.

Co je hedvábný papír

Jedná se o velmi jemný balicí papír, který dodá vašemu zboží a celému balíčku zdání luxusu. A je jedno, jestli balíte doopravdy přepychové zboží nebo jenom levné dekorace. Až bude zákazník vybalovat vaše zboží z hedvábného papíru, určitě to v něm zanechá dobrý dojem.

hedvábný papír zeleny v krabičce

I pokud hedvábný papír zatím nepoužíváte, pravděpodobně jste se s ním už setkali. Často ho naleznete například v krabici s balením obuvi nebo jako proklad pro balení textilu. Tam bude nejčastěji v bílém provedení. Barevných možností je však daleko více, my nabízíme 14 barevných variant.

Hedvábný papír je příjemný na dotek a nepoškrábe ani velmi citlivé zboží. Je proto vhodný i pro balení skla nebo předmětů s lakovaným povrchem. Jeho gramáž je pouze 18 g/m2, působí proto lehoučce, doslova "jako hedvábí". Jeho velkou výhodou je, že snadno tvaruje, tedy ohýbá, mačká, stříhá a všelijak tvarově upravuje. Hedvábný papír dodáváme v arších o rozměru 500 x 750 mm, díky tomu je manipulace s ním jednoduchá a rychlá.

Vzhledem k jeho nízké gramáží je tento papír vhodný především k dekorativnímu balení. Pokud přepravujete zboží náchylné k poškození (například sklo, keramika, dekorace apod.) je nutné zboží ochránit ještě výplněmi nebo fixací, jak popisujeme v článku o balení křehkého zboží.

Jak balit s hedvábným papírem

Pro tuto ukázku jsme si představili, že provozujeme e-shop se šperky a zákazníkovi odesíláme tři krabičky s náušnicemi a prstýnkem uvnitř. Protože chceme, aby si náš e-shop zákazník zapamatoval, rozhodli jsme se ho překvapit krásně zabalenou zásilkou.

hedvábný papír balení

Pro toto balení jsme použili: světle zelený hedvábný papír, plochou poštovní krabici (jako alternativu lze použít i bílé poštovní krabice)

Dále jsme potřebovali: samolepku vlastní výroby, nůžky

Video, hedvábné papíry, jak probíhalo balení:

Balení krok za krokem:

1. Hedvábný papír jsme přehnuli tak, aby šířka papíru přibližně odpovídala delšímu rozměru krabice. Zkrátka, aby papír nepřečuhoval. Protože bychom museli ohýbat dvakrát, přebývající pruh papíru jsme ustřihli. Zda budete střihat nebo radši vícekrát přehýbat, záleží samozřejmě na vás.

hedvábný papír jak balit

2. Přehnutý hedvábný papír jsme vložili do krabice.

hedvábný papír v krabičce

3. Nyní jsme do krabice s hedvábným papírem vložili zboží - krabičky se šperky. Dále jsme přehnuli dolní cíp hedvábného papíru tak, aby krabičky překryl, ale nepřečníval.

hedvábný papír šperky

4. Horní cíp hedvábného papíru jsme přehnuli dovnitř a poté jím překryli zboží z druhé strany.

hedvábný papír zásilka

5. Zbývá zalepit oba konce papíru samolepkou s vlastním designem. Tu jsme si připravili předem. Jedná se o detail, ale celkovému vzhledu obalu velmi pomůže.

hedvábný papír samolepka

6.  A máme hotovo!

hedvábný papír otevřená krabička

Další příklady estetického balení:

Fixační materiál Sizzlepack. Úhledně střižené proužky třívrstvého papíru působí dekorativně. Dobře chrání před pády a nárazy během přepravy. Dodáváme v 10 barevných provedeních.

voňavka krabička Sizzlepak

Papírová fixační tělíska. Papírová náhrada známých tělísek do krabic. Ekologické řešení, které působí dekorativně a zároveň dobře chrání balené zboží. Nabízíme 3 barevné varianty.

svíčky krabička fixační tělíska

Fixační papír Geami WrapPak. Slouží pro výrobu designového balicího a výplňového materiálu Geami. Výplňový materiál je vyráběn z těchto dvou druhů papírů pomocí stroje Geami WrapPak nebo fixačního setu Geami WrapPak EX Mini.

krabice Geami

Obaly popsané v článku: