Objednávky expedujeme nejdéle do 1 týdne, postupně se vracíme do standardní doby dodání. Pro více informací rozklikněte →zobrazit více

zobrazit více

Nový ceník České pošty pro zasílání balíků

Jistě jste zaznamenali, že Česká pošta (dále ČP) od 1. března 2019 uvedla do platnosti nový ceník. Oproti starému způsobu naceňování tím nejvíce utrpí ti, kteří posílají rozměrné, ale lehké balíky. V tomto článku Vám ukážeme, jaké změny nastaly a doporučíme Vám takové obaly, s kterými ušetříte.

Jak jsou nastaveny nové podmínky?

S příchodem nového ceníku došlo ke změně způsobu výpočtu poštovného za posílání balíků. Nově se jejich cena určuje nikoliv podle váhy, ale podle rozměru. Balíky jsou dle nejdelší strany rozdělovány do následujících 4 cenových kategorií:
 
Cenové kategorie Doporučujeme použít naše obaly
S - nejdelší strana do 35 cm
Klopová krabice 350x350x350 mm 3VVL - 100% využití objemu
M - nejdelší strana do 50 cm
Klopová krabice 500x500x500 3VVL - 100% využití objemu

L - nejdelší strana do 100 cm

 

XL - nejdelší strana do 240 cm

Na zakázku Vám vyrobíme požadovaný kartonový obal. Neváhejte nás poptat.

Poptat krabice na míru

Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/zjednoduseni-portfolia-balikovych-sluzeb

Z ceníku výše je patrné, že hmotnostní parametry zde již nenajdete. Nově můžete za podání zásilky elektronickou cestou získat slevu 8-10 Kč. Kompletní nový ceník služeb ČP najdete zde

 

Posílejte ve standardním pevném obalu, jinak si připlatíte

Nově vs. postaru

Toto by měla být u České pošty minulost. Zásilky by se měly posílat ve standardním obalu.

V rámci všech balíkových služeb poskytovaných ČP nastala další zásadní změna, kdy se navíc musí připlatit za zásilky nesplňující standardní formu. Nesprávně zabalené balíky budou zařazeny do kategorie "NESTANDARD" a zpoplatněny 16-19 Kč. Balík je považován za nestandardní, jestliže:

1. není zabalen v kartonovém či jiném pevném obalu
2. nemá tvar krychle nebo kvádru

3. některý z jeho rozměrů je menší než 0,8 cm
4. je zabalen v obalu černé barvy (doporučujeme naše stretch fólie - s bílou stretch fólii navíc zůstane zachována diskrétnost zásilky)

Pozn.: Pokud pošlete balíky doplňkovou službou „Vícekusová zásilka“ je příplatek účtován jen jednou za zásilku. Česká pošta nepřevezme bez předchozí smluvní domluvy nadrozměrné balíky, tj. vážící více jak 30 kg nebo při součtu všech tří stran vyšším jak 300 cm.

Lze nadále použít oblíbené plastové obálky? ANO.  Pokud je pošlete jako doporučené psaní (RR), zde se cena nemění. Pozor na pojištění pouze do výše 880,-Kč.
Pro zásilky splňující parametry "Doporučeného psaní" máme v nabídce hned několik typů obalů:

Obaly vhodné pro zasílání Českou poštou bez příplatku