Nový ceník České pošty pro zasílání balíků

Jistě jste zaznamenali, že Česká pošta (dále ČP) od 1. března 2019 uvedla do platnosti nový ceník. Oproti starému způsobu naceňování tím nejvíce utrpí ti, kteří posílají rozměrné, ale lehké balíky. V tomto článku Vám ukážeme, jaké změny nastaly a doporučíme Vám takové obaly, s kterými ušetříte.

Jak jsou nastaveny nové podmínky?

S příchodem nového ceníku došlo ke změně způsobu výpočtu poštovného za posílání balíků. Nově se jejich cena určuje nikoliv podle váhy, ale podle rozměru. Balíky jsou dle nejdelší strany rozdělovány do následujících 4 cenových kategorií:
 
Cenové kategorie Doporučujeme použít naše obaly
S - nejdelší strana do 35 cm
M - nejdelší strana do 50 cm
L - nejdelší strana do 100 cm
XL - nejdelší strana do 240 cm Na zakázku Vám vyrobíme požadovaný kartonový obal. Neváhejte nás poptat: nabidky@servisbal.cz

Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/zjednoduseni-portfolia-balikovych-sluzeb

Z ceníku výše je patrné, že hmotnostní parametry zde již nenajdete. Nově můžete za podání zásilky elektronickou cestou získat slevu 8-10 Kč. Kompletní nový ceník služeb ČP najdete zde

 

Posílejte ve standardním pevném obalu, jinak si připlatíte

Toto by měla být u České pošty minulost. Zásilky by se měly posílat ve standardním obalu.

V rámci všech balíkových služeb poskytovaných ČP nastala další zásadní změna, kdy se navíc musí připlatit za zásilky nesplňující standardní formu. Nesprávně zabalené balíky budou zařazeny do kategorie "NESTANDARD" a zpoplatněny 16-19 Kč. Balík je považován za nestandardní, jestliže:

1. není zabalen v kartonovém či jiném pevném obalu
2. nemá tvar krychle nebo kvádru

3. některý z jeho rozměrů je menší než 0,8 cm
4. je zabalen v obalu černé barvy (doporučujeme naše stretch fólie) - připravujeme bílé a modré stretch fólie

Pozn.: Pokud pošlete balíky doplňkovou službou „Vícekusová zásilka“ je příplatek účtován jen jednou za zásilku. Česká pošta nepřevezme bez předchozí smluvní domluvy nadrozměrné balíky, tj. vážící více jak 30 kg nebo při součtu všech tří stran vyšším jak 300 cm.

Lze nadále použít oblíbené plastové obálky? ANO.  Pokud je navíc pošlete jako doporučené psaní (RR), zde se cena nemění. Pozor na pojištění pouze do výše 880,-Kč.
Pro zásilky splňující parametry "Doporučeného psaní" máme v nabídce hned několik typů obalů:

Obaly výhodné pro nový ceník České pošty

Pokud byste měli zájem o jiné kartonové obaly, na zakázku Vám je vyrobíme již teď. Neváhejte nás poptat: nabidky@servisbal.cz