Sleva až -50% na stretch fólie pokračuje!zobrazit méně ZJISTIT VÍCE

zobrazit více ZJISTIT VÍCE

"Když nemáte bublinku, dejte tam lepenku" - možnosti náhrady obalových materiálů

Sledovali jste show kuchaře Jiřího Babicy? Proslavil se svým někdy až bizarním doporučováním náhrad za různé suroviny. Například, když děláte suši a nemáte tuňáka, vražte tam párek. Když nemáte kapustu, použijte slaninu. V tomto článku se vám pokusíme poradit podobně s tím rozdílem, že naše doporučení náhrady obalů dávají smysl. A proto, "když nemáte bublinku, dejte tam lepenku".

Důvod: letos se může stát, že některý obal bude už před Vánocemi vyprodaný. Nebo vám jeden obalový materiál přestal vyhovovat a potřebujete vyzkoušet nový. Nebo prostě jen experimentujete a hledáte to nejvhodnější obalové řešení pro vás. 

Pojďme se tedy blíže podívat, které obaly se dají navzájem snadno vyměnit

Pozor: v tomto článku neřešíme, zda je náhrada více, nebo méně ekologická. Pokud vás toto téma zajímá mrkněte sem: balte-ekologicky-s-eobaly nebo sem: top-6-produktu-nahrazujicich-plasty

Náhrada za bublinkovou fólii

Bublinkovou fólii doposud nalézáme ve velkém množství zásilek, především díky své univerzálnosti a ceně. Její náhrada přitom není složitá. Dvouvrstvá vlnitá lepenka je odolný materiál, který se snadno vytvaruje dle potřeby. Navíc je odolná proti propíchnutí. Proti bublinkové fólii je však tužší. Ražený papír, pokud je použit v dostatečném množství, má podobné vlastnosti jako bublinka. Pokud chcete balit do obalů složených pouze z papíru, které se snadno recyklují, určitě doporučujeme papírové náhrady bublinky vyzkoušet.

Náhrada za výplňová tělíska Flopak

Nemáte rádi výplňová tělíska (chipsy), které se rozsypou všude okolo? Vyzkoušejte jiné výplňové materiály. Papírová tělíska se sice také rozsypou, ale snadněji se recyklují. Nebo můžete vyzkoušet již předem nafouklé vzduchové polštářky ze stroje Minipakr. Dále nabízíme například výplňová tělíska vyrobená z kukuřičného škrobu, která lze snadno likvidovat prostým namočením do vody, bez negativního vlivu na životní prostředí.

Náhrada za bublinkovou obálku

Bublinková obálka je takový zásilkový evergreen. Její náhrada je přitom velmi snadná. Většina zboží se dá zaslat i v kartonových obálkách, které jsou navíc i pevnější. Další možností je vyzkoušet balení do plochých krabic.

Náhrada za estetická výplňová tělíska Sizzlepak

Znáte Sizzlepack? Jedná se o výplňový materiál, který plní i designovou funkci. Pro obdobné účely však lze použít i dřevitou vlnu a papírová výplňová tělíska.

Náhrada menších klopových krabic

Je vyprodaný Váš rozměr klopové krabice? Vyzkoušejte podobně velké poštovní krabice nebo Speedboxy. Ty Vám navíc ušetří spoustu času díky lepicímu pásku a složenému dnu.

Náhrada krabice na víno Profi

Naše krabice na víno z pětivrstvé vlnité lepenky Profi jsou velmi oblíbené, nejsou však jediným typem obalu, který můžete na víno použít. Srovnatelnou ochranu lahvím poskytují i krabice Smart Vinebox. Pokud použijete dostatečné množství výplní lze používat i klasickou klopovou krabici podlouhlého tvaru.

Náhrada standardních tubusů

Tubusů nabízíme velké množství typů. Doporučujeme vyzkoušet i ty s lepicím páskem a bočním uzavíráním.

Náhrada více rozměrů klopových krabic

Místo nákupu mnoha rozměrů krabic doporučujeme vyzkoušet výškově nastavitelné obaly. Snadno se výškově přizpůsobí baleným produktům, takže jsou i ekologičtější, protože stačí použít méně výplňového materiálu.