DOPRAVA ZDARMA do čtvrtka! Stačí uplatnit kupón ve znění DOPRAVA29.zobrazit méně

zobrazit více

Jak poslat zboží z e-shopu - 2 konkrétní příklady

V tomto článku si ukážeme příklady, jak konkrétně zabalit dva druhy často odesílaného zboží z e-shopů. Nejedná se o žádný závazný návod, možná vám bude lépe vyhovovat jiná kombinace vnějšího obalu a výplňového materiálu. Důležité je balení neodbýt a věnovat čas nalezení způsobu, který se nejlépe hodí právě vám.

Možností, jak zabalit své zboží, když ho potřebujeme expedovat zásilkovou službou jako je např. PPL nebo Česká pošta, je v dnešní době skutečně mnoho. Rádi bychom vám doporučili nějaké univerzální řešení, které by mohli použít všichni e-shopaři, takové ale bohužel neexistuje.

Druhy zboží se totiž od sebe velmi liší a každý vyžaduje jiný způsob balení. Je jasné, že balíček bude vypadat jinak, pokud zasíláme jenom jeden ks zboží nebo naopak více, tedy jestli se jedná o jednotlivý nebo skupinový obal. A velkou roli hrají také vaše preference – zda je pro vás u obalu nejdůležitější rychlost zabalení, cena, ekologie či něco úplně jiného.

Přesto vám chceme poskytnout co možná nejvíce konkrétní rady, jak zabalit právě vaše zboží. Proto jsme si udělali přehled, jaké druhy zboží balí naši zákazníci z řad e-shopařů a trochu překvapivě nám na předních příčkách zasvítily dvě kategorie – potravinové doplňky a dekorace pro výzdobu domova. Rozhodli jsme se tedy ukázat Vám, jak bychom doplňky stravy a výzdobu do bytu zabalili my. Jedná se jen o příklady, možností zabalení je mnoho. My jsme důraz kladli především na ochranu zboží během přepravy a rychlost zabalení. Konečné rozhodnutí, jak zabalit své zboží, je ale na vás.

Balení potravinových doplňků – kloubní výživa v plastových dózách

Specifika zboží:

  • nejčastěji se jedná o plastové nádoby a kelímky, které jsou náchylné k promáčknutí
  • může se jednat o rozměrné zásilky

A) Rychlé zabalení s důrazem na ochranu před poškozením

Plastové nádoby je nutné ochránit před promáčknutím a zároveň oddělit od sebe navzájem, aby nedošlo k poškrábání etikety. To zajistí papírová výplň v podobě předmačkaného balicího papíru typu „šedák“, který je distribuovaný v boxu „Taháčku“. Díky jeho snadné přenositelnosti a variabilitě jde balení s ním opravdu „od ruky“. Jako vnější obal jsme zvolili Speedbox s lepicí páskou a slepeným dnem, takže zabaleno je za okamžik. Jedná se o jednodruhový obal, který se snadno recykluje.


pozn.: balené zboží je nutné obestlat výplňovým materiálem i ze shora, aby se předešlo poškození z této strany

použité obaly: papírová výplň Taháček, Speedbox

B) Nízkonákladové řešení

Pokud Vám záleží čistě na nejnižší ceně za jeden ks obalu, doporučujeme zvolit tradiční řešení - bublinkovou fólii a klasickou klopovou krabici.

použité obaly: klopová krabice, bublinková fólie

Balení dekorací do domácnosti – porcelánové misky s dřevěným podstavcem

Specifika zboží:

  • většinou křehké zboží náchylné k poškození
  • designové zboží by mělo být esteticky i zabaleno

A) Estetický obal s důrazem na ochranu křehkého zboží

Designové doplňky do interiéru je vhodné doplnit obalem estetického vzhledu. Pro atraktivní vzhled obalu jsme zvolili fixační papír Geami WrapPak, který výborně splňuje estetické i funkční požadavky. Balení pomocí Geami WrapPak je snadné a rychlé díky odvíjecímu setu. Důležité je balit jednotlivé díly dekorace zvlášť, aby nedošlo k jejich poškození o sebe navzájem. Papír Geami je uvnitř krabice doplněn úhlednými proužky výplňového materiálu Sizzlepak, který dobře utlumí případné pády zásilky během přepravy. Jedná se o jednodruhový obal, který se díky tomu snadno recykluje.


pozn.: balené zboží je nutné obestlat výplňovým materiálem i ze shora, aby se předešlo poškození z této strany

použité obaly: SizzlePakGeami WrapPak, poštovní krabice

B) Ekologický a levný obal s dostatečnou ochranou

Pro ekologické a zároveň cenově výhodné řešení jsme obalili jednotlivě kusy dekorace do recyklovaného „bublinkového“ raženého papíru. Tím samým materiálem jsme zároveň vystlali vnitřek krabice. Zvolený balicí papír je dostatečně tvárný a pevný, zboží se samo nerozbaluje. Jedná se o univerzální materiál, který však na rozdíl o bublinkové fólie tvoří s krabicí jednodruhový obal a proto se velmi snadno recykluje.


pozn.: balené zboží je nutné obestlat výplňovým materiálem i ze shora, aby se předešlo poškození z této strany

použité obaly: ražený papír, klopová krabice

Obaly zmíněné v článku: