Sleva až -50% na stretch fólie pokračuje!zobrazit méně ZJISTIT VÍCE

zobrazit více ZJISTIT VÍCE

Balíte těžké nebo rozměrné zboží? Použijte krabice a boxy z pětivrstvé vlnité lepenky

Těžké produkty, které váží přibližně 15 kg a více doporučujeme balit do kartonových krabic z pětivrstvé vlnité lepenky (zkráceně 5VVL). Pokud je zboží navíc velmi rozměrné nebo se jedná o skupinové balení je vhodné použít kartonové boxy. V naší nabídce jsou boxy z pěti i sedmivrstvé vlnité lepenky (5VVL i 7VVL).

krabice z pětivrstvé vlnité lepenky

Proč používat krabice 5VVL

Tyto krabice mají větší nosnost, jejich stěny jsou odolnější proti proražení i zborcení než rozměrově podobné obaly z třívrstvé vlnité lepenky (3VVL). Důvodem je větší počet vrstev lepenky ve stěně krabice. Pětivrstvá jich má pět (3 rovné a 2 zvlněné) třívrstvá má naproti tomu pouze tři (2 rovné a jednu zvlněnou). Kvůli použití většího množství materiálu jsou krabice 5VVL pochopitelně o trochu dražší. Jejich použití se však vyplatí, protože poškozené zboží během přepravy vyjde v konečném součtu nákladů určitě dráž.

Další rady pro rozesílku těžkého zboží:

Zboží v obalu dobře zafixujte

Těžké produkty jsou náchylné k poškození, pokud použijete do krabice nevhodnou výplň. Použijte proto spíše tuhé a hutné výplně do obalů v dostatečném množství.

Lehké produkty - měkká a vzdušná fixace
Těžké produkty - tuhá a zhutnělá fixace

Dno zpevníte proložkou

Kus kartonu, kterým vyztužíte dno krabice dokáže divy. Částečně rozloží váhu baleného produktu, takže se eliminuje riziko protržení dna. Proložku můžete zakoupit na našem e-shopu, objednat si ji na míru nebo si ji sami snadno vyříznete na potřebný rozměr obalářským nožem.

Krabici dobře zalepte

Těžké zboží vyvíjí na dno a stěny krabice velký tlak, proto je nutné obal dobře zalepit, aby nedošlo během přepravy k jeho rozevření. Doporučujeme použít příčný způsob přelepení, jak vidíte na obrázku. Podmínkou je použití kvalitní lepicí pásky.

Stretch fólie zpevní balení

Zásilka bude dokonale kompaktní, pokud ji obalíte stretch fólii. Fólie karton ochrání před navlhnutím i znečištěním a celkově balení zpevní. Jejím použitím však vyprodukujete dodatečný odpad, proto použití dobře zvažte.

Produkty zmíněné v článku: