Strečové fólie ruční

Zrušit vybrané parametry

Tyto stretch fólie se používají manuálně, při práci se drží v rukou. Pro usnadnění práce s těmito fóliemi doporučujeme používat ruční odvíječe stretch fólií, které také zamezí odřeninám prstů. U každé role fólie uvádíme jakého dosahuje návinu.

Druhy ručních stretch fólií

Dle tloušťky nabízíme dva hlavní druhy. Klasické stretch fólie v tloušťkách 17, 20 a 23 mikronů a dále NANO stretch v tloušťkách 5,10,12 a 15 mikronů. Vlastnostmi jsou oba druhy zcela srovnatelné. Čím těžší náklad, tím je vhodnější použít tlustší fólii. (Například pro těžkou paletu doporučujeme použít buď klasickou stretch fólii 23 mikronů nebo NANO stretch 15 mikronů). Verze NANO umožňuje použít pro obalení zásilky méně materiálu, a to je výhodné z ekologického i ekonomického hlediska.

Dle šířky fólie v nabídce převažuje rozměr 500 mm, který je nejpoužívanější. Vybírat můžete také z rozměrů 250 a 100 mm, se kterými budete při práci obratnější, avšak zabalíte menší plochu. Rozměr 100 mm se hovorově označuje jako „granát“.

S NANO fóliemi ostrečujete více

Vyzkoušejte vylepšené fólie NANO stretch. Jsou tenčí ale stejně pevné jako klasické fólie. Ušetříte a budete balit udržitelněji. Více informací naleznete v našem článku nebo videu o strojním ovinování. 

Zrušit vybrané parametry Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám

Na co se hodí ruční strečové fólie

Hodí se pro ovinutí především jednotlivých kusů menšího zboží, zásilek a balíků. Často se s nimi ovinují i celé palety se zbožím. To je však již manuálně náročná činnost, při které se doslova zamotá hlava. Proto pro expedici většího množství paletový jednotek denně doporučujeme používat ovinovačky se strojními fóliemi.

Smyslem ovinování je především ochrana zboží během přepravy i skladování. Strečová fólie ochrání před vlhkostí i nečistotami. Zásilka je díky ní pevnější a kartony se nerozpadají. Na paletě slouží fólie k připevnění k nákladu a fixaci jednotlivých balíků k sobě.

Podlouhlé úzké předměty lze pomocí fólie snadno svazkovat k sobě.

Jak se ruční stretch používají

  • Ovinutí zboží
    Jednoduše oviňte zboží do fólie a ochránite ho před nečistotami i vlhkostí. Hodí se k tomu spíš kratší role o rozměrech 100 a 250 mm. Nezapomeňte však, že stretch fólie nemá tlumicí vlastnost a neochrání zboží před nárazy. K tomu se hodí výplňové materiály.
  • Ostrečování zásilky nebo balíku
    Krabici nebo balík důkladně oviňte do stretch fólie. Nejlépe, když je při tom fólie mírně napnutá, zásilka tak bude zpevněná. Abyste si usnadnili práci, použijte ruční odvíječe fólií. A nejlépe se vám bude pracovat ve dvou.
  • Ovinutí palety
    To už potřebuje trochu cviku. Cílem je, aby se náklad pevně zafixoval k paletě. Proto nejprve přivažte provazec fólie k paletě a pak důsledně několikrát omotejte. Nezapomeňte náklad zakrýt, aby nedošlo k navlhnutí. Výborně se k tomu hodí proložky nebo zakrývací fólie.
    Jak na ruční ovinutí palety ukazuje obrázek, nebo se podívejte na náš videonávod.

stretch folie paleta jak balit

Barvy ručních stretch fólií

Transparentní (průhledná) fólie je nejpoužívanější variantou. Používá se pro balení palet i jednotlivých zásilek. Je průhledná, umožnuje proto vizuální kontrolu baleného zboží.

Černá fólie zajišťuje diskrétnost zásilky. Je neprůhledná, proto omezuje riziko vykradení paletové jednotky nebo balíku.

Barevné stretch fólie - modrá a bílá. Jsou téměř neprůhledné. Umožnují barevně označit jednotlivé zásilky. Často se používají pro barevné odlišení zásilek z marketingových důvodů.

Jak zabalit kufr do letadla

Aby se kufr neodřel a jinak nepoškodil, doporučujeme ho zvenčí omotat naší strečovou fólií. Hodí se k tomu spíše kratší role 250 nebo 100 mm. Nejlépe se vám bude pracovat ve dvou, kdy „jeden kufr otáčí a druhý motá“. Fólie by měla při balení být napnutá, aby z kufru nesklouzla. Strečová fólie se nejčastěji používá v transparentním provedení. Pokud však z jakéhokoliv důvodu nechcete zavazadlo ukazovat světu, vyberte si neprůhlednou a diskrétních černou fólii. Strečové fólie doručujeme do druhého dne.